Szanowni Państwo,

Zagrożenie związane  z rozprzestrzenianiem się koronawirusa spowodowało konieczność prowadzenia procesu nauczania w zmienionych warunkach organizacyjnych. Przedszkole nr 13 kontynuuje proces wspierania rozwoju dzieci i realizację podstawy programowej z użyciem metod tzw. zdalnego nauczania wykorzystując  stronę przedszkola www.przedszkole13.edu.pl.

W obecnej sytuacji Państwa rola - rodziców, którzy w domu wspierają swoje dzieci w uczeniu się – nabiera nowego znaczenia.  Podstawa programowa wychowania przedszkolnego realizowana będzie przy współpracy nauczyciela i rodziców - w warunkach edukacji w domu rodzinnym.


Nauczyciele  codziennie przygotowują i publikują dla Państwa  materiały,  propozycje aktywności  i zamieszczają je w zakładkach  poszczególnych grup.

Znajdziecie tam Państwo:

  • Scenariusze zabaw i aktywności na każdy dzień,
  • Propozycje realizacji podstawy programowej wychowania przedszkolnego,
  • Ciekawe pomysły aktywizujące dzieci i dorosłych, zachęcające do wspólnego spędzania czasu,
  • Możliwość uzyskania odpowiedzi na nurtujące pytania dotyczące stymulowania rozwoju dziecka poprzez konsultacje z nauczycielami z wykorzystaniem drogi e-mail,
  • Cykliczne propozycje zabaw z dziećmi w czasie izolacji,
  • Ćwiczenia stymulujące rozwój dziecka ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Pozostajemy do państwa dyspozycji pod adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Prosimy o kontakt i informację we wszystkich istotnych kwestiach.

Wszystkim Przedszkolakom i ich Rodzicom życzymy dobrej zabawy w domu, rozwijania pasji, zainteresowań  oraz wzmacniania relacji rodzinnych.

Razem łatwiej przetrwać trudny czas.

Elżbieta Smolna
Dyrektor Przedszkola