ZADANIA PRACY OPIEKUŃCZO-WYCHOWAWCZO-DYDAKTYCZNEJ DLA DZIECI Z GRUPY IV W LISTOPADZIE 2018

W listopadzie wybierzemy się w podróż po naszej ojczyźnie – Polsce. Poznamy symbolikę godła i flagi, charakterystykę granic, największe rzeki i miasta Polski. Na podstawie legendy poznamy początki państwa polskiego. Będziemy świętować 100 rocznicę odzyskania niepodległości. W kolejnym tygodniu wskoczymy w zaczarowany świat bajek – zatańczymy na balu wraz z Kopciuszkiem, odwiedzimy Śnieżkę, pomożemy nieść koszyk Czerwonemu Kapturkowi, odwiedzimy chatkę misiów wraz ze Złotowłosą. Po powrocie z krainy bajek ruszymy w podróż dookoła świata. Odwiedzimy poszczególne kontynenty, poznając ich charakterystyczne miejsca, kraje, zwierzęta i rośliny. A potem ruszymy w kosmos poznając budowę Układu Słonecznego. Kolejny tydzień będzie należał do pluszowego misia. Poznamy historię jego powstania, przyniesiemy nasze ukochane pluszaki.

 

opracowała: Dorota Skowrońska